بخش های تشکیل دهنده یک ردیاب

اجزای ردیاب

دسترسی سریع

آشنایی با اجزای ردیاب!

در حالت كلي هر دستگاه آنلاين ردیاب شامل سه بخش اصلي مدار GPS، مدار GSM و بخش پاور (برق) می‌باشد كه در اينجا توضيح داده می‌شود:

  1. مدار GPS

مدار GPS يكي از سه بخش اصلي در هر دستگاه ردياب اعم از ردياب آنلاين يا آفلاين می‌باشد. وظيفه اين بخش اتصال به ماهواره‌های اطراف زمين هست تا از اين طريق موقعيت دريافت شود.

براي توضيح چگونگي اين عملكرد لازم به توضيح است كه سيستم موقعیت‌یاب جهاني از دو طريق يعني سيستم GPS متعلق به ایالات‌متحده آمريكا و Glonass متعلق به كشور روسيه عمل می‌کند.

مدار GPS به‌عنوان بخشي از دستگاه‌های ردياب نقش دريافت موقعيت از طريق ماهواره‌ها را بر عهده دارد. همچنين از همين طريق سرعت دستگاه نيز می‌تواند دريافت می‌شود.

  1. مدار GSM

مدار GSM تنها در دستگاه‌های ردياب آنلاين وجود دارد. دستگاه‌های ردياب آفلايني كه درگذشته وجود داشتند اطلاعات مربوط به موقعيت خودرو و دستگاه را به‌وسیله پورت USB كه در دستگاه موجود بود و فلشي كه به آن متصل می‌شد بر روي سيستم كامپيوتر در دسترس داشتند.

اما در استفاده از اين دستگاه‌ها لحظه‌ای نبودن و عدم وجود امكان دسترسي لحظه‌ای به داده‌ها مشكل بزرگي بود. براي حل اين مشكل دستگاه‌های ردياب آنلاين GSM عرضه شد تا با استفاده از قرار گرفتن سیم‌کارت در داخل آن‌ها اطلاعات به‌صورت آني به‌وسیله SMS و GPRS بر روي گوشي موبايل و يا سرور ارسال گردد. از اين طريق شما قادر هستيد در هرلحظه كه اراده كنيد از موقعيت دستگاه اطلاع پيدا كنيد.

  1. پاور (برق)

تأمین انرژي موردنیاز دستگاه توسط اين بخش تأمین می‌شود. اين انرژي از دو طريق يعني برق خودرو (12 ولت براي خودروي سواري و 24 ولت براي ماشين سنگين) و باتري دستگاه (در صورت وجود) تأمین می‌شود.

بنابراين سه عمليات متوالي يعني تأمین انرژی‌ای كه موردنیاز دستگاه هست، دريافت موقعيت و فرستادن اطلاعات را هر دستگاه ردياب انجام می‌دهد. گروه فنی و مهندسی تکسا وارد کننده انواع دستگاه های ردیاب شخصی و ردیاب خودرو می باشد که می توانید با مراجعه به بخش فروشگاه محصولات شرکت را مشاهده و اقدام به خرید نمایید.

منبع: گروه فنی و مهندسی تکسا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست