نكات مهم در مورد نصب دزدگير خودرو

دزدگیر خودرو

دسترسی سریع

دزدگیر خودرو و نصب آن

  1. در زمان نصب دزدگير خودرو بايستي دقت شود كه سيم ورودي اصلي دزدگير از سيم اصلي سوئيچ گرفته شود و هرگز نبايستي سيم منفي (بدنه) از سیم‌کشی خودرو گرفته شود بلكه سيم منفي دزدگير با استفاده از بست و پيچ، محكم به بدنه خودرو وصل می‌شود.

اين مورد بسيار مهم است. بيشتر افرادي كه اقدام به نصب دزدگير می‌کنند به‌جای پيچ سيم منفي دزدگير به بدنه، آن را از سیم‌کشی خودرو می‌گیرند. اين امر باعث قطع و وصل‌های پی‌درپی دزدگير، كاهش برد دورفرمان، خاموشي خودرو در حين رانندگي شده و سيستم دزدگير درست كار نمی‌کند، نتيجه اينكه مشتري از دزدگير ابراز نارضايتي خواهد كرد.

  1. در دستگاه دزدگير نيز فرستنده و گيرنده همانند گيرنده دستگاه‌های تلويزيون، بی‌سیم و غيره مستقیماً از امواج راديوئي استفاده می‌کند. گاهي مشكلي كه مشاهده می‌شود مربوط به برد دورفرمان دستگاه گيرنده است. در اين حالت بعد از كنترل برد درروی میز کار و اطمينان از خوب و كافي بودن آن اقدام به نصب بر روي خودرو می‌شود ولي بعد از نصب برد ريموت كاهش می‌یابد. علت اين امر می‌تواند به دلايل مختلف باشد:

الف) ممكن است كه سيم منفي (بدنه) و سيم مثبت (برق) ورودي اصلي دزدگير به شكل دقيق و از جاي صحيح گرفته نشده است.

ب) امكان دارد كه علت به چسبانده نشدن كيت اصلي دزدگير به بدنه آهني خودرو مربوط شود كه عمل بسيار نادرستي است و بايستي كيت دزدگير حتماً از بدنه و هرگونه فلز ديگر دور باشد تا در امواج رادیوئی تداخلي ايجاد نشود.

ج) سيم آنتن دستگاه دزدگير گاهي اوقات توسط نصاب در اطراف خود دستگاه پيچيده می‌شود و يا از گذاشتن سيم آنتن در پشت كاور بغل درب خودرو و چسباندن آن به بدنه استفاده می‌شود. هر دو كار کاملاً اشتباه است. اين سيم بايستي دور سیم‌کشی خود خودرو كه معمولاً در زير فرمان است پيچانده شود.

درصورتی‌که بعد از انجام اين كارها يا تصحيح اشتباهات برد دورفرمان به حالت مطلوب بازنگردد می‌توان از افزايش طول سيم آنتن دزدگير استفاده نمود و آن را به دور سیم‌کشی اصلي خود خودرو نصب كرد.

منبع: گروه تکسا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست