جدول قیمت انواع ردیاب شخصی + معرفی برندهای معروف

ردیاب شخصی

دسترسی سریع

ردیاب شخصی دستگاه های کوچک ، ارزان و مفید برای ایجاد امنیت در فضا های باز می باشد. در اینجا چند مدل بسیار عالی از ردیاب شخصی معرفی شده است که می تواند کمک شایانی در حفظ امنیت کودکان ،سالمندان ، کیف ، گاو صندوق ، حیوانات خانگی و .. نماید.

در زیر چند مورد کاربرد ردیاب شخصی را توضیح خواهیم داد:

  • استفاده برای سالمندان :

تصور کنید در خانه از سالمندی مراقبت می کنید که از قضا به بیماری آلزایمر نیز مبتلا هست .

دستگاه ردیاب شخصی کوچک که اندازه ای حدود یک قوطی کبریت را دارد می تواند به راحتی همراه فرد باشد و موقعیت مکانی فرد را هر زمان که خواستید برای شما ارسال کند .

همچنین دستگاهای ردیاب شخصی دارای کلیدی به نام SOS یا همان کلید اضطراری می باشد که در مواقع خطر فرد سالمند می تواند با فشردن آن با شماره های ذخیره شده تماس بگیرد و نیز موقعیت خود را ارسال کند این دکمه برای کسانی که از موبایل نمی توانند استفاده کنند بسیار مفید می باشد .

دستگاه دارای میکروفن نیز می باشد که کاربر می تواند صدای اطراف دستگاه که شامل صدای فرد سالمند نیز می باشد را شنیده واز سلامت سالمند مطمئن شود .

 

  • استفاده برای کودکان :

متاسفانه این روز های خبر های زیادی از کودک آزاری و سرقت کودکان به گوش می رسد که هر خبر لرزه بر اندام والدین می اندازد ردیاب شخصی کوچک می تواند در جیب یا کیف کودک قرار بگیرد و والدین هر لحظه از موقعیت کودک خود با خبر باشند و اگر کودک در مکانی غیر از مکان پیش بینی شده باشد مراتب را پیگیری کنند.
همچنین به صورت نا محسوس کار بر می تواند صدای فرزند خودرا هر زمان که خواست بشنود.

ردیاب آهنربایی :
ردیاب های شخصی دارای شارژ طولانی به انزمام یک یا چندین آهنربا پشت خود با نام ردیاب آهنربایی یا ردیاب نظامی یا ردیاب پلیسی شناخته می شوند .
این مدل ردیاب ها اکثرا ضد آب بوده و زیر خودرو فرد مورد نظر الصاق می شود .
موارد ردیاب های نظامی یا آهنربایی برای اجاره خودرو به مدت طولانی به عنوان ردیاب ثانویه و ردیابی متهم یا فرد کلاه بردار می باشد .
برخی از ردیاب های نظامی دارای سنسور Drop هم می باشند که در صورت جدا شدن از خودرو نیز به کاربر پیام ارسال کرده و جدا شدن ردیاب از خودرو را به اطلاع کاربر می رساند.

ردیاب وسایل گران بها :
در بسیاری از موارد کیف یا چمدانی داریم که اقلام با ارزشی از جمله طلا یا دلار را با آن حمل میکنیم یک ردیاب شخصی می تواند خیال مارا از بابت سرقت کیف راحت کند و در صورت سرقت مکان کیف هر کجا که باشد برای کاربر ارسال می شود .
گاهی اتفاق می افتند که ویلا یا خانه ای خارج از شهر دارید و وسایل داخل خانه به صورت مکرر سرقت می شود با قرار دادن این مدل ردیاب شخصی در وسایل منزل مانند جاروبرقی یا تلوزیون در صورت سرقت می تواند کل وسایل مسروقه را پیدا کرد.

ردیابی موتور سیکلت :
در بسیاری از موارد دارندگان موتور سیکلت های سنگین یا چهار چرخ که کاربری محدودی با موتور سیکلت دارند در استفاده از ردیاب های نصبی موتور سیکلت دچار مشکل می شوند به این دلیل که باطری موتور سیکلت حداکثر 9 آمپر می باشد و دستگاه های ردیاب نصبی حداقل 100mA مصرف باطری دارند بنابر اگر از موتور سیکلت بیش از دو روز استفاده نشود به مرور زمان باطری موتور را ظرف چند ماه دچار مشکل می کند و این مشکل حتی با تعویض باطری موتور سیکلت نیز پابرجاست بنابراین به دارنگان موتور سیکلت که از موتور خود در هفته کمتر از 3 بار استفاده می کنند توصیه می شود از ردیاب شخصی برای امنیت و ردیابی موتور سیکلت خود استفاده کنند تا هم امنیت موتور برقرار شود و هم باطری موتور حفظ شود . این ردیاب شخصی را می توان به صورت مخفی زیر موتور – زیر قسمت زین یا در جعبه آچار موتور استفاده کرد.

ردیابی حیوانات :
از دیگر کاربرد های ردیاب های شخصی به ردیاب حیوانات می توان اشاره کرد ردیاب حیوانات در واقع ردیاب شخصی می باشد که به صورت قلاده دور گردن حیوان بسته می شود و مانع از گم شدن یا سرقت حیوان می شود .
این ردیاب ها بیشتر در مواقع گم شدن حیوان کاربرد دارند .
برای جلوگیری از سرقت دام مهندسین تکسا ردیاب دیگری را طراحی کردند که علاوه بر مخفی بودن روی بدن حیوان در صورت جدا شدن از حیوان نیز به کاربر زنگ میزند و دام مورد نظر را صد در صد ضد سرقت می کند .

 

 

ردیابی بار :

در خیلی از موارد تجار بار با ارزشی دارند که از خارج از کشور وارد یا صادر می شود یا داخل از کشور از مکانی به مکانی منتقل می شود و نگرانی جابه جایی بار یا سرقت بار را دارند با قرار دادن یک ردیاب شخصی درون بار هر لحظه مکان بار را مشاده کرده و از سلامت بار خود مطمئن باشند همچنین می توانند در صورت سرقت به راحتی بار را پیدا کنند. این مورد استفاده مخصوصا برای بار هایی که از دبی وارد می شوند یا به عراق صادر می شوند بسایر کاربری و مهم می باشد.

 

 

ردیابی کوهنوردان و گردشگران:
یکی دیگر از کاربرد های حیاطی ردیاب شخصی برای کوهنوردان و گردشگران می باشد تصور کنید در یک سفر گردشگری در کوه یا بیابان مشکلی برای شما ایجاد می شود که نیاز به کمک دارید و هیچ وسیله ارتباطی ندارید که بتوانید موقعیت

 

خود را برای کسی ارسال کنید و اصلا از موقعیت خود نیز آگاه نیستید با ردیاب شخصی به راحتی می توانید موقعیت خود را برای شخصی دیگر ارسال کنید و تقاضای کمک کنید .
شاید این تصور را داشته باشید که موبایل نیز می تواند همین کار را برای شما انجام دهد ولی ذکر چند نکته در این خصوص لازم است اول اینکه شارژ این دستگاه بستگی به مدل آن از 12 روز شروع می شود و برخی مدل ها تا 1.5 سال نیز شارژ دارند در صورتی که شارژ موبایل حداکثر 1 روز کامل می باشد . دوم اینکه موبایل شرایط کاری دارد و در هر شرایط آب هوایی نمی تواند به درستی عمل کند و احتمال هنگ کردن و خاموش شدن آن زیاد است در صورتی که دستگاه ردیاب یک وسیله صنعتی می باشد و تحت هر شرایطی کار می کند و دچار هنگی نمی شود .

 

 

ردیابی وسایل اجاره :
صاحبان مشاغل اجاره اجناس که طیف گسترده ای را شامل می شوند از اجاره خودرو تا اجاره دوربین و وسایل صنعتی به راحتی می توانند با مخفی کردن یک ردیاب شخصی در وسیله مورد اجاره علاوه بر گرفتن تضمین های لازم از بازنگردان وسیله توسط شخصی اجاره کننده نیز مطمئن شوند و موقعیت دستگاه خود را همیشه مشاهده کنند.

 

 

ردیابی بازاریاب و کارت پخش کن :

یکی دیگر از مشاغل نو ظهوری که این روزها به شکل گستره شکل گرفته بازاریابی و تبلیغ از طریق پخش کردن تراکت و یا مراجعه حظوری شخصی برای ویزیت کردن و بازاریابی می باشد . از آنجا که افرادی که برای بازاریابی و کارت پخش کنی اقدام می کنند دارای یک حقوق ثابت بعلاوه پورسانت هستند این دغدغه همیشه برای صاحبین این مشاغل وجود دارد که آیا بازاریاب به تمامی مناطق مورد نظر به منظور بازاریابی مراجعه کرده یا خیر و هیچ سیستم راستی آزمایی نیز در این مورد وجود ندارد صاحبین این گونه مشاغل می توانند با استفاده از ردیاب شخصی که همراه بازاریاب می باشد از صحت عملکرد آن مطمئن شوند اینجا نیز این سوال پیش می آید که آیا با نرم افزار های موبایل نمی توان به این منظور رسید ؟ که باید نقاط ضعف موبایل را برای این کاربرد خواص یاد آوری کرد اول اینکه در حالت GPS روشن و دیتا روشن یک گوشی حداکثر 4 ساعت کار می کند بدون هیچ کاربرد دیگر مسلما با داشتن چند مکالمه این زمان به کمتر از 3 ساعت می رسد دوم اینکه بازاریاب به بهانه های مختلف قطع شدن آنتن ، هنگ کردن گوشی ، خاموش شدن گوشی و بسته شدن برنامه می تواند عملکرد سیستم ردیابی با موبایل را از کار بیاندازد در صورتی که در مورد ردیاب سخت افزاری که حتی دارای کلید خاموش کردن هم نیست نمی تواند هیچ مشکلی در سیستم ردیابی ایجاد کند.

 

 

 

 

 

ردیاب شخصی مدل TRAX

1- TRAX

 

برند TRAX بسیار زیاد حامی مشتری می باشد و همواره سعی بر جلب رضایت مشتری دارد. ردیاب شخصی این کمپانی حاوی یک بسته با دو نگهدارنده ردیاب می باشد، که یکی برای قراردادن در جیب و لباس مناسب بوده و دیگری برای قرار دادن بر روی حیوانات خانگی مناسب می باشد. از ویژگی های این ردیاب وجود سایت ردیابی و اپلیکیشن های اندروید و iOS می باشد. همچنین دستگاه قابلیت های متعددی از جمله تعریف آلارم در هنگام خروج از محدوده مشخص شده ، هشدار در هنگام بروز مشکل برای شخص و همچنین یک گزینه جالب واقعیت افزوده که نشان می دهد نرم افزار ردیاب در این نزدیکی است البته با استفاده از دوربین گوشی؛ مورد آخر یک ویژگی منحصر به فرد از جانب TRAX می باشد.

ردیاب شخصی Spot Gen3

2- Spot Gen3

ردیاب شخصی Spot Gen3 دارای رویکردی متفاوت از سایر دستگاه می باشد. این دستگاه علاوه بر سایر رقبا دارای اندازه بزرگتری بوده و این بخاطر چیپ بزرگ آن می باشد. البته اگر بر روی این دستگاه از صفحه نمایش استفاده می شد می توانست سایز بزرگ خود را توجیح کند. بر روی این دستگاه کلید های بسیار استفاده شده است از جمله دکمه های فرمان دقیقا کجا هستید ، ارسال پیام های سیگنال یا SOS می باشد. این ردیاب مناسب علاقه مندان به ماجراجویی و کوه نوردی می باشد.

ردیاب شخصی TK STAR

3- TK STAR

یکی از کمپانی ها مشهور در ایران می باشد که در حال حاضر محصولات آن نیز توسط تکسا به فروش می رود. ردیاب شخصی TK STAR دارای قابلیت های همچون ضد آب بودن، دارای ابعاد کوچک و نصب و راه اندازی سریع می باشد. وزن این دستگاه 50 گرم بوده و در ابعاد بین 50 میلی متر در 50 میلی متر در 20 میلی متر می باشد. از جمله قابلیت های آن استفاده از کلید SOS ، وجود سایت و اپلیکیشن قدرتمند برای ردیابی، استفاده از GSM علاوه بر GPS و امکانات دیگر می باشد. مناسب برای تمامی اشخاص از جمله سالمندان و خردسالان و همچنین مناسب برای قرار دادن در کیف و استفاده بر روی پرندگان و حیوانات خانگی می باشد. این ردیاب با نام مدل TC_104 در سایت به همراه گارانتی تکسا موجود می باشد. پیشنهاد می کنیم فرصت خرید را از دست نداده و این محصول را با تخفیف خریداری نمایید.

ردیاب شخصی Teltonika

4- Teltonika

این دستگاه دارای چیپ قدرتمند جهت ردیابی می باشد و علاوه بر فناوری GPS از فناوری GSM هم استفاده می نماید. دارای حساسیت بالای GPS و نمایش مکان دقیق با کمترین خطا و دارای قابلیت های فروان دیگری نیز می باشد. این دستگاه مناسب برای سالمندان و کودکان می باشد. ردیاب شخصی Teltonika دارای دو مدل MH2000 و GH3000 می باشد و اپلیکیشن و سایت ردیابی به مشتریان خود ارائه می نماید.

ردیاب شخصی meitrack

5- Meitrack

meitrack دارای انواع مدل های ردیاب شخصی می باشد که از جمله این مدل ها می توان به مدل های P99G ، MT90G و MT90 اشاره نمود. طراحی زیبا ، مناسب برای تمامی افراد ، مناسب برای حیوانات خانگی از جمله مزایا این دستگاه می باشد. وزن دستگاه بسته به مدل آن متغییر بوده و معمولا 76 گرم می باشد. همچنین این دستگاه از سیم کارت های نسل 3 یعنی 3G به خوبی پشتیبانی می کند.

ردیاب شخصی coban

6- Coban

اگر به دنبال ردیاب شخصی ارزان قیمت با کیفیت مناسب می باشید Coban می تواند پیشنهاد خوبی باشد. این کمپانی که عمده کار خود را بر روی فروش ردیاب خودرو قرار داده است، تنها یک محصول ردیاب شخصی تولید می نماید. قابلیت نمایش محل دقیق با کمترین خطا ، حفاظت از کودکان ، سالخوردگان ، معلولین ، مدیریت پرسنل و ردیابی حیوانات خانگی از موارد استفاده می باشد. کمپانی Coban به مشتریان خود علاوه بر سایت و اپلیکیشن جهت ردیابی پیامک و تماس تلفنی را نیز ارائه می دهد که مشتری می تواند با برقراری تماس و ارائه کد دستگاه موقعیت دقیق شخص را بدست آورد. این دستگاه از GPS و  GSM با فرکانس های (850/900/1800/1900MHZ) پشتیبانی می نماید. این محصول نیز در سایت تکسا به نام مدل TC_107 و به همراه گارانتی موجود می باشد.

چند نکته در خرید ردیاب شخصی:

  1. از مکان های معتبر خریداری نمایید. مکان های معتبر شامل سایت ها و یا فروشگاه های اینترنتی که دارای مجوزات لازم از جمله ای نماد می باشد.
  2. گارانتی محصولات بسیار دارای اهمیت می باشد. از مکان های خریداری نمایید که گارانتی معتبر ارائه نماید.
  3. مراقب افراد سودجو باشید. برخی از سایت ها و شرکت ها ردیاب های قلابی را به جای ردیاب های اصل به فروش می رسانند.
  4. از سایتی خریداری نمایید که دارای نمایندگی در سراسر کشور باشد.
  5. قبل از خریدحتما مقاله چگونه یک ردیاب شخصی خوب خریداری نماییم را مطالعه نمایید.

جدول لیست قیمت انواع ردیاب شخصی در بازار ایران :

نام برند

حدود قیمت

لینک خرید

TRAX

249 دلار

Spot Gen3

150 دلار

TK STAR

400 هزار تومان (قیمت بازار)

373 هزار تومان (قیمت تکسا)

خرید

Teltonika

Meitrack

400 تا 480 هزار تومان

Coban

300 هزار تومان (قیمت بازار)

250 هزار تومان (قیمت تکسا)

خرید

ویدیو نحوه راه اندازی ردیاب شخصی:

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست